Ocenimo, koliko bi morali plačati za tri žemljice.
Ena žemljica stane približno $30$ centov, torej tri žemljice stanejo približno $90$ centov, saj je $3 · 30 = 90$. Plačati bi morali približno $90$ centov.
Če bi računali natančno, bi dobili, da tri žemljice stanejo $93$ centov, saj je $3 · 31 = 93.$ V tem primeru je približek $90$ centov precej natančen.
$162:18=$
Ocenimo. V dvorani je približno $160$ sedežev. V vsaki vrsti je približno $20$ sedežev.
$160:20=$ 8 Odgovor: V dvorani so sedeži razporejeni v približno 8 vrst.
$18 \cdot 5$ |
$100$ |
|
$212:7$ |
$30$ |
|
$9 · 13$ |
$130$ |
|
$896:31$ |
$3$ |