Ustvarjanje in uporaba animiranega filma v vrtcu

Ustvarjeno z umetno inteligenco

Ustvarjeno z umetno inteligenco

Izobraževanje za pedagoge Ustvarjanje in uporaba animiranega filma v vrtcu Izobraževanje bo potekalo 2 x 4 pedagoške ure in 1 x 8 pedagoških ur. Pred vsakim srečanjem bodo udeleženci dobili navodila za pripravo. Po srečanju jim bomo poslali tudi PPT prezentacije teoretičnega dela.

1. SREČANJE: Zgodovina animiranega filma in optične naprave Animirani film ima zanimivo in pestro zgodovino, ki jo bomo ob slikovnih in video primerih spoznali v kratkem uvodnem delu. Del te zgodovine so tudi optične igrače, ki so nadvse primerne kot učni pripomoček za najmlajše s katerim naredijo prve korake v ustvarjalni svet animiranega filma. V praktičnem delu, ki sledi se bomo spoznali s postopkom izdelave optičnih igrač, ki veljajo za predhodnice animiranega filma. Z njimi lahko na preprost način spoznamo zakonitosti gibljivih podob in hkrati dobimo droben vpogled v delovanje našega vidnega aparata. Udeleženci se bodo razdelili v tri skupine in krožili med tremi delavnicami, kjer se bodo zadržali po 45 minut.

2. SREČANJE: Osnovne tehnike animiranega filma Na delavnici se bodo udeleženci seznanili s procesom nastajanja animiranega filma Ššš! Imamo načrt v skupini otrok starih od 3 do 6 let. Spoznali se bomo z osnovnimi tehnikami animiranega filma, ki so preproste za izdelavo in jih lahko enostavno vključimo v učni proces. Udeleženci se bodo razdelili v dve skupini in krožili med tremi postajami, kjer bodo imeli priložnost ustvarjati animiran film.

3. SREČANJE: Montaža videa in zvoka Udeleženci se bodo spoznali z zaključno fazo vsakega filmskega dela. To je urejanje video posnetkov in zvočno opremljanje. Vsak bo urejal video posnetke na svojem telefonu ali tablici s pomočjo brezplačne aplikacije CapCut. Vsak bo uporabljal svoj video material, ki ga bo ustvaril na 2. srečanju. Sledi zvočno opremljanje filma z zvoki, ki jih bomo dobili iz avtorsko dostopnih spletnih zvočnih knjižnic ali jih posneli s pomočjo telefona. Spoznali se bomo tudi z uporabo brezplačnega programa Canva. Prav tako bomo preizkusili v njemu urejanje posnetkov in obdelavo in dodajanje zvoka.

Izobraževanje za:

  • strokovni delavci v predšolski vzgoji (vzgojiteljice, pomočnice vzgojiteljic)
  • strokovni delavci v osnovnošolskem izobraževanju (učiteljice, učitelji 1. VIO)

Trajanje: 16 ur (v živo in na daljavo)

Izvedbe z datumi so razpisane na spletni strani digitrajni.si.

Prijave so možne do zapolnitve prostih mest.

Prijave potekajo v sistemu Katis.